Početna stranicaPočetna stranica  FAQFAQ  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  ČlanstvoČlanstvo  Korisničke grupeKorisničke grupe  LoginLogin  

Share | 

filmovi za preporučit'

Go down 
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
dakkar
Admin

Broj postova : 604

PostajNaslov: filmovi za preporučit'   pon oľu 17, 2008 5:34 am

The Darwin awards - Najgluplja smrt

Nagrada za najgluplju smrt ide onima koji se slučajno ubiju na zaista glup način. Vjerujte, kandidata je mnogo.
Michael Burrows je forenzičar koji je ostao bez posla nakon što je kumovao bijegu serijskog ubojice. Vrijeme provodi proučavajući bizarne smrtne slučajeve u kojima vidi vezu što pak nastoji dokazati.
Kako bi u tome uspio udružuje se sa Sirijem, ciničnim čovjekom zaposlenom u osiguravajućoj kući gdje radi na posebnim, sve samo ne uobičajenim slučajevima. Početak je to zanimljivog putovanja na kojem će upoznati brojne neobične osobe.
Dvojica pametnjakovića nastoje dinamitom probiti led kako bi mogli pecati, jedan pak želi oboriti brzinski rekord povezujući raketnu rampu sa automobilom, dok se drugi želi baciti sa 25. kata na navodno neprobojno staklo koje je dizajnirao i tako dokazati da je neslomljivo. Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven

Zadnja promjena: dakkar; uto svi 27, 2008 6:20 pm; ukupno mijenjano 7 put/a.
[Vrh] Go down
Korisnički profil http://insomnia.bigforumpro.com
walkabout

Broj postova : 289

PostajNaslov: Re: filmovi za preporučit'   uto oľu 18, 2008 10:22 am

Citat :
"Faust" je slavna njemačka crno-bijela nijema fantastična drama iz 1926. koju je režirao F. W. Murnau a koja je adaptacija istoimenog romana kojeg je napisao Johann Wolfgang Goethe a koji se zasniva na staroj njemačkoj priči o znanstveniku koji je sklopio ugovor sa vragom. To je jedan od klasika njemačkog ekspresionističkog filma koji je doživio velik uspjeh u kinima.

obozavam te stare filmove. smijesna gluma, skromni efekti, ali nekak puni duha (naravno ne svi).
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Cleo

Broj postova : 3

PostajNaslov: Re: filmovi za preporučit'   uto oľu 18, 2008 11:54 am

Lord of the rings, sva tri dijela, produžene verzije.

I love you
[Vrh] Go down
Korisnički profil
walkabout

PostajNaslov: Re: filmovi za preporučit'   uto oľu 18, 2008 2:03 pm

[Vrh] Go down
Korisnički profil
dakkar
Admin

PostajNaslov: Re: filmovi za preporučit'   sub oľu 22, 2008 11:06 am

Iluzionist

baš zanimljiv film. TRIKOVI SU SUPER drunken , Jessica Biel mi je neprepoznatljiva, ali jako lijepa. Paul Giamatti je presimpatičan za ovaj lik policijskog narednika koji je ipak trebao ispasti malo više hard-core....al jako dobar film.

Zadnja promjena: dakkar; sub svi 10, 2008 9:34 am; ukupno mijenjano 3 put/a.
[Vrh] Go down
walkabout

PostajNaslov: Re: filmovi za preporučit'   ned oľu 23, 2008 10:02 am

dobar. podsjetio me na Orwellovu 1984.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
dakkar
Admin

PostajNaslov: Re: filmovi za preporučit'   ned tra 13, 2008 2:06 pm

Potraga za komedijom u muslimanskom svijetu
nekak okej, iako zapravo ima jako malo smiješnih scena u filmu. cat

dakkar
Admin

PostajNaslov: Re: filmovi za preporučit'   pon svi 05, 2008 1:53 pm

SAMSARA

Citat :
Predani, mladi monah Tashi (Shaw Ku) upravo završava sa trogodišnjom, usamljeničkom meditacijom u pećini na Himalajama. Nakon dugog sna u dubokom transu, vraća se u samostan gdje sakuplja snagu kako bi se ponovno uključio u svakodnevni život. Kako bi se u potpunosti prepustio životu u budističkom duhu Tashi je u meditaciji osjetio potrebu za stjecanjem životnog iskustva iz perspektive običnog čovjeka.
Iz tog razloga odlazi u selo gdje susreće prekrasnu Pemu (Christy Chung), radišnu, predanu ženu u koju se na prvi pogled zaljubljuje. Početak je to njihovog zajedničkog života kao i Tashijevog preispitivanja svoje prošlosti, ali i budućnosti. Uskoro će uslijediti ženidba kao i rođenje potomka, ali i prvi problemi.
Film Indijca Nalina Pana govori o čovjeku na putovanju koje ga vodi u neočekivanom smjeru. Njegov Tashi je izabrao duhovni put, no to ne uvjetuje odbacivanje materijalnog, svjetovnog, već upravo suprotno.

....na kraju filma glavnu ulogu preuzme žena Like a Star @ heaven .....odličan završetak! mislila sam da će kraj biti analogan kao u filmu Proljeće, ljeto, jesen, zima ..... i proljeće. ali nije....nego nešto još bolje... Very Happy naime Tashi se nakon što poželi drugu ženu uz svoju suprugu poželi vratiti u samostan (jer je shvatio da ga svjetovno nikad neće do kraja zadovoljiti), ali ga njegova žena odgovori i on joj se odluči vratiti shvaćajući da mu je mjesto uz nju i njihovog sina. Međutim Pema ga tada odbija i ostavlja, a njemu preostaje samo ... plač.

dakkar
Admin

PostajNaslov: Re: filmovi za preporučit'   pon svi 05, 2008 2:04 pm

Pasja ljubav

Citat :
Pasja ljubav je smjela, intenzivno emocionalna i ambiciozna priča o životima koji se isprepliću u prometnoj nezgodi u Mexico Cityju. Inventivno strukturiran kao triptih preklapajućih i isprepleteniih priča, Pasja ljubav istražuje živote očajnih likova koji su katapultirani u nepredvidljive dramatične situacije potaknute naizgled nebitnom sudbinom psa Cofija.
Octavio i Susana – Cofijev mladi vlasnik se s njim upušta u brutalni svijet borbi pasa kako bi došao do novca da pobjegne s mladom i privlačnom ženom svog brata. Cofijeva umalo kobna ozljeda prouzročit će potjeru automobila s naglim i nasilnim završetkom.
Daniel i Valeria – sredovječni businessman otkriva da snovi mogu postati morom nakon što napusti svoju obitelj zbog prekrasne mlade žene koja uskoro biva unakažena u prometnoj nesreći.
El Chivo i Maru – revolucionar koji je postao ubojicom biva svjedokom nesreće koja će mu donijeti moralnu promjenu u životu.

Film prati tri priče nekoliko likova.....redateljeva preteča razvikanog Babela. What a Face

dakkar
Admin

PostajNaslov: Re: filmovi za preporučit'   sri svi 07, 2008 1:37 pm

The other Boleyn girl - Dvije sestre za kralja
prilično dobro. volim povijesne filmove. Like a Star @ heaven

Zadnja promjena: dakkar; sub svi 10, 2008 4:35 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
dakkar
Admin

PostajNaslov: Re: filmovi za preporučit'   sub svi 10, 2008 9:26 am

Shortbus
jaaako zanimljiv film. odličan dapače. o gej/strejt/bi ljudima s nekim životnim problemima. kraj me rasplakao. Embarassed

dakkar
Admin

PostajNaslov: Re: filmovi za preporučit'   sub svi 10, 2008 9:28 am

Wild side
režija: Sébastien Lifshitz, Francuska, 2004, 93 min
Sylvie je 32-godišnja transseksualka i prostitutka. Svoja česta depresivna i suicidalna stanja ublažava plesom i izlascima. Jedne noći susreće Mikhaila, ilegalnog ruskog emigranta i dezertera iz Čečenije. Između njih se stvara obostrana privlačnost. Iako Sylvie već živi s Jamelom, 30-godišnjakom iz Sjeverne Afrike, u uzusu stvaranja izbora, ona se odlučuje na nešto posve nekonvencionalno – ne odabrati niti jednog partnera uz uvjet odbacivanja drugog vec nastaviti u triu…. Film pun odličnih dramskih momenata, seksa i lijepih tijela.

Zadnja promjena: dakkar; sub svi 17, 2008 7:14 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
dakkar
Admin

PostajNaslov: Re: filmovi za preporučit'   sub svi 10, 2008 1:03 pm

High art

mmm...odličan film. Moj favorit je Ally Sheedy s cigaretom u ustima. Embarassed

dakkar
Admin

PostajNaslov: Re: filmovi za preporučit'   sub svi 10, 2008 4:33 pm

Paris, je t'aime

ljubavne i ine priče vezane za Pariz, uz nekoliko poznatih glumica i glumaca. odlično, sladak film. Razz

....a taj me film podsjetio na jedan drugi omnibus vrijedan pažnje
Coffee and cigarettes

dakkar
Admin

PostajNaslov: Re: filmovi za preporučit'   uto svi 13, 2008 3:21 am

Broken flowers - Slomljeno cvijeće

Lost in translation - Izgubljeni u prijevodu

The virgin suicides - Nevina samoubojstva

Zadnja promjena: dakkar; uto svi 27, 2008 6:14 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
dakkar
Admin

PostajNaslov: Re: filmovi za preporučit'   sub svi 17, 2008 6:52 am

ajmo još malo queer filmova:

KEEP NOT SILENT, dokumentarni, r. Ilil Alexander, Izrael, 2004, 52'
Dobitnik izraelskog Oscara za najbolji dokumentarni film, prikazan na mnogim festivalima, prvijenac mlade Ilil Alexander govori o tri žene, pripadnice skupine ortodoksnih i ultra-ortodoksnih Židova koje se bore za svoje ispunjenje i prihvaćanje. One su rabinove kćeri, udate žene, majke desetero djece. I uz to lezbijke. U duboko ukorijenjenom religijskom društvu, gdje je homoseksualnost zabranjena i Svetim Pismom, u bolnoj patnji, susprezanjem da budu što jesu, ekskomunicirane, za njih je laž ipak najveći grijeh.

HEARTS CRACKED OPEN, igrano-dokumentarni, r. Betsy Kalin, SAD, 2004, 57'
U. Marcia Singer, Evalena Rose, Pamela Madison, Sharon Neal Williams, Bruce Anderson, Annie Sprinkle
Već tisućama godina uvriježena je paradigma da je drevni tantrički seks rezerviran samo za heteroseksualni odnos. Ovo je film koji nas po prvi put uvodi u jedan drugi, paralelni svijet. U lezbijsku tantričku praksu i tehnike. Direktan, i iskričav pogled na radionice i u spavaće sobe. Trenerice, polaznice, ljubavnice, uvode nas svojim otvorenim iskazima u intimnost, ekstazu i ushićenje…Jer kako jedna od njih veli 'A Tantric lesbian is a happy lesbian.' Smile

dakkar
Admin

PostajNaslov: Re: filmovi za preporučit'   sub svi 17, 2008 7:10 am

HEDWIG AND THE ANGRY INCH
Režija: John Cameron Mitchell, SAD, 2001, 95 min
Ovaj film govori o međunarodno ignoriranoj rock zvijezdi Hedwig i njenom potragom za slavom i ljubavi. Rođena kao dječak s imenom Hansel koji sanja o svojoj drugoj polovici, Hedwig se podvrgava operaciji promjene spola kako bi se udala za amerikanca i prešla na drugu stranu berlinskog zida…

EDWARD ll
Režija: Derek Jarman
Snimljen točno četiri stoljeća nakon praizvedbe istoimene drame Christophera Marlowea, koja je poslužila kao osnova za scenarij, Edward ll reinterpretira dramu o zabranjenoj ljubavi na engleskom dvoru početkom 13. stoljeća. Te političke konflikte Jarman preslikava na političku situaciju u Engleskoj svog vremena, uz nekoliko osobito učinkovitih "anakronizama", poput pojavljivanja aktivista britanske skupine Act Up! ili nastupa Annie Lennox, koja pjeva Ev'ry Time We Say Goodbye Colea Portera.

walkabout

PostajNaslov: Re: filmovi za preporučit'   sri svi 21, 2008 3:22 pm

upravo odgledah samsaru i pod dojmom sam skroz. izdvajam ovaj dijalog:

"You should not accept
my teachings on hearsay
unless and until
you understand it
from your own point of view..

There are things
we must unlearn
in order to learn them.

And there are things
we must own
in order to renounce them."

a onda - "What is important: satisfying one thousand desires or conquering just one?"

da, ima ta poveznica sa spring, summer, fall, winter, and spring.. a kraj je prejebeno dobar. ona ostavlja njega jer je i njoj jasno da tom krugu nema kraja. zato se film i zove samsara (vjecno vracanje istog, krug iz kojeg zelimo izbavljenje i nirvanu).

i nikako ne bi trebalo malu djecu slati u samostne i zadojavati ih kojekakvim religijama i sektama ili bilo cim drugim. bilo bi puno manje neurotika i fanatika na svijetu. sloboda izbora i sirina uma je ono sto nam treba.

a krajolik di je film snimljen je fenomenalan. i poneki kadrovi, kao npr. ono kad vode ljubav pa se kadar obrne.

sve u svemu dojmilo me se.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
walkabout

PostajNaslov: Re: filmovi za preporučit'   sri svi 21, 2008 3:45 pm

nadjoh obrnuto. svidja mi se. jako.

[Vrh] Go down
Korisnički profil
walkabout

PostajNaslov: Re: filmovi za preporučit'   čet svi 22, 2008 4:15 pm

odgledah i shortbus. odlican. vibrating egg lol nasmijalo me, a na kraju i rasplakalo.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
dakkar
Admin

PostajNaslov: Re: filmovi za preporučit'   čet svi 22, 2008 4:20 pm

mene je isto shortbus rasplakao. cmizdrila sam ko beba. Crying or Very sad
slažeš li se sa mnom da je samsara otišla korak dalje od proljeće, ljeto....i proljeće? ja sam u uvjerenju da je krug prekinut jer je lažan, ne može se pobijediti požuda tako da je se odrekne već da se ostane i prevlada skupa sa ženom koju je odabrao jer požuda nije sve. postoji i ljubav.
i definitivno mi je super da je žena progovorila takvim hrabrim glasom. i odrekla ga se kad se pokajao.

walkabout

PostajNaslov: Re: filmovi za preporučit'   čet svi 22, 2008 5:17 pm

slazem se da je otisao korak dalje. a ovo ostalo mi je poprilicno kompleksno. e sad.. postoji ljubav, naravno. ali u filmu je tako dobro prikazano sta se dogadja kad nestane one prvobitne zaljubljenosti. u rijetkim slucajevima to prelazi u ljubav, a u ostalima ostaje prazna kanta (da se tako izrazim) i navika. mnogi ne razlikuju to dvoje.

da malu digresiju napravim. moja bivsa i ja (ona iz bg-a) se nismo rastale zato jer se ne volimo, nego zbog jebeno kompleksne situacije i problema koji dolaze u dugogodisnjoj vezi koje nismo mogli rijesiti. i nismo mi rijedak slucaj. kolko sam ja shvatila gledajuci oko sebe i pricajuci s drugim ljudima (koji su u dugoj vezi ili su bili) i niko od njih ne nalazi rjesenje. zasto? ne znam. niko ne zna.

da se vratim na film. ja sam njenu odluku da ga ostavi shvatila kao nemogucnost da ga zadrzi. i da se vratio, nakon nekog vremena bi opet pozelio drugu (s tim da uopce ne sumnjam da voli svoju zenu, to nema veze s tim). a mislim da je to i njemu bilo jasno u tim trenucima. kako pobjediti nagone? kako to kontrolirati? mozes do odredjene mjere, ali nakon nekog vremena puknes jer postanes frustriran i onda se to ispoljava na razno rane nacine. s tim da zasto situacija ne bi bila i obrnuta - da ona pozeli nekog drugog. no, to i nije tolko bitno da l je ona ili on u pitanju. stavljen je naglasak na njega jer je on bio u samostanu.

znaci on je imao nocne polucije. prema pricama imao ih je i sam Buddha. ima ogranak koji to porice, to su tradicionalisti. oni ga proglasavaju svetim bicem i kao to je bilo nemoguce da se desava. ista spika kao i Isus - da l je bio samo bog, ili bog i covjek. buddha je za mene bio obican covjek koji je dozivio prosvjetljenje. i ako si primjetila u filmu se prica legenda o SIddharti (tj. Buddhi) kako je ostavio zenu i sina i otisao u samostan. no, on je do tada, po toj legendi, zivio izolirano u svim blagodatima ovog svijeta. do svoje 29-e godine nije vidio smrt, bolest, glad.. kad se susreo s tim stvarima, odrekao se svega i otisao u isposnistvo. prvo je bio u sumi i izgladnjivao se, meditirajuci. nista se nije desilo. tada je shvatio da to nije rjesenje i tu dolazimo do srednjeg puta.

sve u svemu, od njega su napravili bozanstvo i od budizma stvorili religiju. to je pogresno. eh, krenuh ga ja usiroko.

anyway, po mom misljenju ne radi se o tome trebamo li ili ne kontrolirati svoje zelje. one su tu. i to je cinjenica. ne smije se ulaziti u dualizam jer zapadnemo u dead end.

i moze se gledati kao da se pokajao, ali ja sam ga vidjela kao slomljenog izmedju te dvije opcije. ni sam nije znao sta bi. da ona nije dosla on bi otisao u samostan, na kraju ni ne znamo da l odlazi. mozda da, mozda ne. po meni, on nije bilo spreman ni za jedno ni za drugo. kao djete je odveden u samostan i sasvim je normalno da je pozelio svjetovan zivot. oni koji ga ne pozele su valjda momentalno prosvjetljeni, otkud znam. to je jednostavno prerano. trebas proci sve da bi znao sta zelis a sta ne. a i kad isprobas svasta, zelja te mine. osim ako nisi totalni hedonist koji ne mari za neke duhovne stvari (zapadni materijalizam bla bla).

a sad samsara - da li ona postoji ili ne? ja to shvacam kao neku teorijui ne zamaram se tim pitanjima. isto kao i reinkarnacija i sve te spike. to cemo vidjet kad tad. pazite se vi koji jedete sve i svasta, znate kako se kaze - ono si sto jedes hehe pa ces u sljedecem zivotu biti svinja pig

htjela sam reci da mi u ovom zivotu prozivljavamo samsaru. vjecno se vracamo na isto. barem je tako kod mene. uvijek nekako dodjem do tih pitanja na koje nema odgovora. odgovore si dajes sam, ok, al opet.

Suspect hmmmm dimi mi se iz usiju. nadam se da sam bila dovoljno smislena
[Vrh] Go down
Korisnički profil
dakkar
Admin

PostajNaslov: Re: filmovi za preporučit'   pet svi 23, 2008 6:47 am

da, vjerojatno si u pravu. mene se previše dojmilo kako je žena rekla svoje. to sam apsolutizirala u čin odbacivanja svog tog lažnog muškog uzdizanja putem religija, znanosti ili umjetnosti u kojima žene poslušno slušaju i pomažu muškarcima na tom putu......a ova je rekla ne! nisam niti želim više biti dio tog ciklusa u kojem ja nemam značajnu ulogu.... a dala mu je priliku.

Layla

Broj postova : 346

PostajNaslov: Re: filmovi za preporučit'   pon svi 26, 2008 10:54 am

Pogledah i ja Shortbus. Super, sviđa mi se. Naravno da sam i ja plakala na kraju. Rolling Eyes
[Vrh] Go down
Korisnički profil
dakkar
Admin

PostajNaslov: Re: filmovi za preporučit'   uto lip 03, 2008 3:08 pm

sjetih se ovog starog odličnog filma. klasik.

Sjaj
u glavnoj ulozi Geoffrey Rush.
David Helfgott je nadareni dječak pijanist, koji živi pedesetih godina 20. stoljeća u Australiji, u autoritarnoj i strogoj obitelji. Njegov otac Peter je poljski Židov, koji je preživio holokaust, jako je strog i opsjednut je Rachmaninoffovim Koncertom za klavir broj 3. On je Davida i njegove sestre i naučio svirati, poticao ih je i silio na vježbanje, iako nije bio stručni glazbenik, već je sam sve naučio. Shvatio je da je David njegovo najtalentiranije dijete i počeo ga je voditi po natjecanjima. Kao dijete, a kasnije i kao adolescent, David doživljava veliki uspjeh i time si osigurava kvalitetno tutorstvo. Dobiva priliku otići na studij u inozemstvo, ali konzervativnom ocu ne pada na pamet da se razdvoji od sina, bez obzira na to što želi da David uspije. On u početku pristaje na očevu odluku, iako u sebi strašno pati, no kad dobije pismo s londonskog konzervatorija, ipak odluči otići. Tamo upoznaje velikog učitelja, koji ga primi s ljubavlju. No doživljava slom i vraća se u Australiju, gdje završava u mentalnoj instituciji.

Zadnja promjena: dakkar; čet lip 12, 2008 7:28 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: filmovi za preporučit'   

[Vrh] Go down

filmovi za preporučit'
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next