Početna stranicaPočetna stranica  FAQFAQ  PretražnikPretražnik  RegistracijaRegistracija  ČlanstvoČlanstvo  Korisničke grupeKorisničke grupe  LoginLogin  

Share | 

deepa mehta

Go down 
Autor/icaPoruka
walkabout

Broj postova : 289

PostajNaslov: deepa mehta   čet vel 07, 2008 1:35 pm

1996. je napravila film "fire" - o ljubavi izmedju dvije zene. film je izazvao skandal, a Deepa Mehta je dobila osiguranje jer se nije mogla slobodno kretati (da su je dohvatili vjerojatno bi je i ubili).

"earth" nisam gledala (na zalost), al potrudit cu se da ga nabavim.

"water" - i ovim filmom je izazvala skandal. nije ga mogla snimati u Indiji, vec je otisla na Sri Lanku i tamo pod drugacijim nazivom snimila film. radi se o indijskim udovicama. prema tradiciji, kada muz umre, zena se mora s njim spaliti ili otici u neku vrstu manastira (a ako to dopusti uza muzeva obitelj, moze se vjencati za njegovog mladjeg brata). tu se radi i o djevojcimama koje su stare i po 9 godina. u Indiji je obicaj da se udaju tako mlade. strava i uzas... a to se desava i dan danas.

Events during production of Water - the day before filming of Water was due to begin, the crew was informed that there were complications with gaining location permits. The following day, they learned that 2,000 protesters had stormed the ghats, destroying the main film set, burning and throwing it into the Ganges in protest of the film's subject matter.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
dakkar
Admin

Broj postova : 604

PostajNaslov: Re: deepa mehta   pet vel 08, 2008 10:00 am

da...jedan od ljepših izbora u životu...raditi na nečemu u što vjeruješ, i imati značaj...blaa šteta što se ne osjećam nadarenom za bilo što tako snažno monkey
a Deepa Mehta je redateljica ak sam dobro skužila ili i scenaristica? alien

walkabout

PostajNaslov: Re: deepa mehta   sub vel 09, 2008 2:49 pm

da, redateljica i scenaristica.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
fou fol folle

Broj postova : 23

PostajNaslov: Re: deepa mehta   pet ožu 07, 2008 2:18 pm

ima li tko te filmove da ih ne moram sama skidati? alien
[Vrh] Go down
Korisnički profil
walkabout

PostajNaslov: Re: deepa mehta   pon ožu 10, 2008 9:23 am

ja imam samo "fire". rado bi nabavila i ove druge, al to mi za sad jos nije uspjelo rabbit
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Sponsored content

PostajNaslov: Re: deepa mehta   

[Vrh] Go down

deepa mehta
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.